Kezdőlap Hírek A Móri Bornapok RÉSZLETES programja

A Móri Bornapok RÉSZLETES programja

213
0

/Sajtófotó – moribornapok.hu/

Felkerült a Móri Bornapok honlapjára a 2022. szeptember 29. és október 2. közötti Móri Bornapok és XIII. Fúvószenekari Fesztivál RÉSZLETES programja:

Szeptember 29. Csütörtök:

14:00 Gyermek- és ifjúsági rajzkiállítás megnyitója óvodások és középiskolások munkáiból – Megtekinthető a fesztivál időtartama alatt.

Helyszín: Székesfehérvári SZC Perczel Mór Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium

15:00 Bornapi váltófutás

Előzetes nevezés e-mailen (diaksportmor@gmail.com), a móri körzet általános iskoláinak.
Helyszín: Móri SE futópálya

16:00 “A Wekerle Sándor Egyesület 30 éve Mór városában” című kiállítás megnyitója a Wekerle Sándor Egyesület szervezésében

Megtekinthető: csütörtök 16-18 óráig, péntek 13-18 óráig, szombat-vasárnap 10-18 óráig.
Alkalmi bélyegzés (lásd közérdekű információk).
Helyszín: Lamberg-kastély, 1-es terem

16:30 Színek és Fények – Balogh Lajos és Balogh Lizi – Apa-Lánya fotókiállításának megnyitója

A kiállítás megtekinthető november 13-ig az intézmény nyitvatartási idejében.
Helyszín: Lamberg-kastély, folyosó

17:00 Éles Balázs – Fényfotók kamera nélkül című kiállítás megnyitója

A kiállítás megtekinthető november 13-ig az intézmény nyitvatartási idejében.
Helyszín: Lamberg-kastély, 12-es terem

18:00 Versek zeneszárnyon       Kautzky Armand & Farkas Izsák zenés irodalmi műsora

Jegyár: 1.500 Ft, könyvtári tagoknak: 1000 Ft
Helyszín: Erzsébet téri Művelődési Ház

20:00 Dumaszínház – Tóth Edu és Hajdú Balázs közös estje

Belépő: 4190,-Ft
Jegyek elővételben kaphatóak szeptember 1-től a Summer Time Travel Utazási Irodában (Mór, Deák Ferenc utca 28.) és a dumaszinhaz.jegy.hu weboldalon.
Helyszín: Régi Mozi épülete

Szeptember 30. Péntek:

10:15 Rendhagyó irodalmi óra a MIKSZ (Móri Írók, Képzőművészek Szövetsége) Egyesület közreműködésével

Helyszín: Móri Táncsics Mihály Gimnázium

13:00 Bornapi tenisz gyermekeknek

Nevezés a helyszínen.
Helyszín: Wekerle Sándor Szabadidőközpont – teniszpályák

14:00 „NAGY” futás – utcai futóverseny

Útvonal: Kapucinus téri Nagyszínpad – Kossuth u. – Wekerle u. – Polgármesteri Hivatal

14:0018:00 Művészbejáró – a MIKSZ nyitott udvara

Helyszín: MIKSZ udvar, Táncsics Mihály u.13.

15:00 A fesztivál ünnepi megnyitója

Fővédnöki és polgármesteri köszöntő
Közreműködnek: a Móri Petőfi Sándor Általános Iskola diákjai
Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

18:00 ABBA & QUEEN Show  Ress Hajnalka és a Móri Ifjúsági Fúvószenekar előadásában

Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

20:30 Margaret Island koncert

Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

22:0003:00 Utcabál a Viking zenekarral

Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

22:0004:00 NeverSayNever Party Aréna

Részletek hamarosan…

Helyszín: Party Sátor (Wekerle Sándor Szabadidőközpont parkolója)

Október 1. szombat:

09:00 XVII. Nemzetközi Díszmadár kiállítás

Kísérő program: kaktusz kiállítás
Megtekinthető: szombaton 9-18 óráig, vasárnap: 9-15 óráig.
Belépődíj: felnőtt 400 Ft, diák és nyugdíjas: 200 Ft.
Helyszín: Móri Radnóti Miklós Általános Iskola tornaterme

09:00 54. „Aranyhordó” Sakkverseny – Móricz Ákos emlékverseny     Felnőttek és gyermekek részére

Információ: https:/ /chess.hu/versenynaptar/
Helyszín: Móri Dr. Zimmermann Ágoston Ált. Iskola (nevezés a helyszínen)

09:00 Bornapi teniszkupa – Nagy István Emlékverseny 

Helyszín: Wekerle Sándor Szabadidőközpont – teniszpályák

09:00 Tollaslabda-verseny – Gyermek és felnőtt kategória 

Helyszín: Móri Petőfi Sándor Ált. Iskola tornaterme (nevezés a helyszínen)

09:00 Bornapi Minősítő Lövész Verseny

Helyszín: Lőtér, Kinizsi utca

09:0019:00 Népművészeti kirakodóvásár és bemutató

Helyszín: Lamberg-kastély díszudvara

10:00 Csilletoló verseny

Információ és jelentkezés: Mór-Pusztavám Bányász Nyugdíjas Szakszervezet, Grell Károly (06/20/585-6799)
Helyszín: SZTK előtti parkoló

10:0016:00 Benzines távirányítású autók országos bajnoksága

Helyszín: Ezerjó Ring, Lakatos út

10:00 Aranykapu zenekar interaktív gyermekkoncertje

Helyszín: Régi mozi épülete

10:00 Bornapi kispályás labdarúgó gála

Helyszín: Móri SE Sporttelep

10:0018:00 Nyitott műhelyek, műhelybemutatók, képző- és iparművészeti kirakodóvásár, éremverés

Helyszín: Képző- és Iparművészeti Szabadiskola Alapítvány udvara

10:0018:00 Művészbejáró – A MIKSZ művészeti nyitott udvara

Helyszín: MIKSZ udvar, Táncsics Mihály utca 13.

11:00 Fúvószenekari Fesztivál programja

-Székesfehérvári Ifjúsági Fúvószenekar
-Pusztavám Község Német Nemzetiségi Fúvószenekar
-Szomódi Fúvószenekar
-Bicskei Fúvószenekari Egyesület
-Móri Ifjúsági Fúvószenekar
Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

14:3017:00 Folkudvar – a móri Forgatós Néptáncegyüttes közreműködésével

Népi játszó, tánctanítás kicsiknek és nagyoknak, kézműveskedés élőzenével.
Helyszín: Lamberg-kastély, Kisudvar

16:00 Szent Kereszt templom bemutatása körbevezetéssel

Helyszín: Köztársaság tér 4.
Időtartam: kb. 20 perc

16:00 Borutca borversenyének eredményhirdetése

Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

18:00 4S Street koncert

Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

21:00 Magna Cum Laude koncert

Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

22:0004:00 NeverSayNever Party Aréna

Bővebb információk hamarosan…
Helyszín: Wekerle Sándor Szabadidőközpont parkolója – Party Sátor

23:0003:00 Utcabál a Tutti zenekarral

Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

Október 2. vasárnap:

09:00 Bornapi teniszkupa – “Nagy István Emlékverseny” befejezése

Helyszín: Wekerle Sándor Szabadidőközpont – teniszpályák

09:00 Nyitott élménylövészet

Helyszín: Lőtér, Kinizsi utca (nevezés a helyszínen)

09:0019:00 Népművészeti kirakodóvásár és bemutató

Helyszín: Lamberg-kastély díszudvara

10:00 Kovácsovics Fruzsina gyermekkoncertje

Helyszín: Régi mozi épülete

10:0018:00 Nyitott műhelyek, műhelybemutatók, képző- és iparművészeti kirakodóvásár, éremverés

Helyszín: Képző- és Iparművészeti Szabadiskola Alapítvány udvara

10:00 Koccintás a Borbarát Hölgyekkel a “Teremtés-kútjánál”  “Ezerjó-fiú” avatás

Érdeklődni és nevezni szeptember 25-ig:
borbarat.holgyek@freemail.hu
Helyszín: Lamberg-kastély parkja – Kútház

11:00 Borlovag avatás

Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

13:00 Moderntánc és sportbemutatók

– Móri Mazsorett- és Moderntánccsoport
– Genkina Karate Sportegyesület
Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

15:00 Szüreti felvonulás

Útvonal: Rákóczi u. – Wekerle S. utca – Szent István tér – Gesztenye sor – Kapucinus tér

16:00 Gálaműsor

– Forgatós Néptáncegyüttes
– Edelweiss Móri Német Nemzetiségi Táncegyüttes
– Rozmaring Móri Kistérségi Nemzetiségi Táncegyüttes
Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

18:00 Cimbaliband koncert

Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

20:30 Neoton Família Sztárjai

Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

22:3002:00 Utcabál a Happening Band-del

Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

 

Forrás:moribornapok.hu