Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Bicskei programok 2018. októberben
A Bicskei Egységes Művelődési Központ és Könyvtár 2018. októberi programjai:

 

Október 1. (hétfő) 10:00

Generációk találkozása a könyvtárban

A Bicskei Könyvtári Napokat megnyitja Sulyokné Guba Judit a Humánerőforrások bizottság elnöke.

10:00 Örömtánc: óvodástól a szenior korosztályig

Közreműködnek a Szenior Örömtánc bicskei csoportjának tagjai és a Bicske Városi Óvoda Kakas Tagóvoda Kisvakond csoportosai Nádiné Bachmajer Timea óvodapedagógus vezetésével.

Vezeti: Varga Edit táncoktató

11:00 YouTubra fel!

Kalandozás a zenék, filmek, barkács videók között, nem csak 20 éveseknek Bognár Farkas Gábor könyvtáros vezetésével.


Október 2. (kedd)

09:30 Babaolvasó

Babanapló, baba olvasójegy ajándékozása az új beiratkozó 3 év alatti olvasóknak.
Csiribiri torna Szabó Zsuzsanna vezetésével

Bemutatkoznak a Bicskei Pedagógiai Szakszolgálat korai fejlesztői:
Pálffy Júlia és Fehér Gyöngyi

fotoKiállítás és könyvajánló a 0-3 éves korosztály számára ajánlott könyvekből

A bicskei, környékbeli 3 év alatti gyerekek és szüleik, nagyszüleik ingyenesen vehetnek részt a programon.

17:00 Levágott fül

Családi író-olvasó találkozó József Attila-díjas, Príma Primissima-díjas költő, író, műfordító, szerkesztő tanárral Lackfi Jánossal.

 

 

 

 

 

 

 


A találkozó végén az író dedikálja köteteit.


Október 3. (szerda)

10:00 A Zöld Dragonyos és a Tűztündér

Legrégebbi magyar népmeséink: Zalka Csenge Virág nemzetközi mesemondó előadásában.

11:00 Könyvtárölelés

"Könyv kapcsol múltat a jövőbe"
A könyvek és az olvasás iránti szeretetünket fejezzük ki a könyvtárépület közös átölelésével.


Október 4. (csütörtök)

10:00  "Vagyok, mint minden ember"

Rendhagyó, zenés irodalomóra felsősöknek és középiskolásoknak az Ellenanyag Együttes előadásában.
XX. századi magyar költők versvallomásai az emberélet nagy érzéseiről zenébe mintázva.

17:00 Helyismereti esték
Köztünk élő, alkotó könyvtárosok

Kósa László
és Kósáné Holecz Anna Mária bemutatkozó estje és kiállítása.


fotoOktóber 5. (péntek) 14:00

Lépésről lépésre - Emlékről emlékre

Helyismereti séta Bicskén, a helyi 1848/49-es emlékhelyek felkeresése. A séta a Nagy Károly emléktáblától indul, Endrédiné Szabó Erika könyvtáros vezetésével.

A Szivárvány pályázat  keretében a Csokonai Vitéz Mihály Általános Iskola 4.a osztályos tanulóinak emlékezéséhez várják az érdeklődők csatlakozását!.  

 

 

 

 


Október 6. (szombat)

A könyvtárban együtt lenni jó

Könyvek, társasjátékok, építőjátékok, színezők, bábok várják az érdeklődő családokat a gyermekkönyvtárban.


Október 7. (vasárnap)

Családi Könyves Vasárnap

foto14:30 Dombon törik a diót

Táncos játékok az egész családnak, játék a színekkel, gyümölcsökkel, termésekkel, babzsákokkal, zene, tánc, ének, ugróiskola Takácsné Endrédi Beáta óvodapedagógussal.

16:00 Könyvtári szelfi eredményhirdetése

17:00 Az Óperenciás Tengeren túl-avagy a tengerlépő cipő

Az Álomzug Társulás bábelőadása a gyermekkönyvtárban.

18:00 Csillaglesen

Bajmóczí György távcsöves bemutatása a könyvtár udvarán.

Egész héten ingyenes beiratkozás, késedelmi díj elengedése.

"Készíts szelfit a könyvtárban" pályázat
Hétfőtől péntekig várják az olvasók által készített olvasást, könyvtárhasználatot népszerűsítő képeket a Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse. emailcímre.
Legötletesebb képek alkotóit a Könyves Vasárnapon jutalmazzák.

Találkozzunk a könyvtárban!


Október 5. (péntek) 09:00

Emlékműsor az aradi vértanúk tiszteletére

Szent László Általános Iskola tanulóinak ünnepi műsora


fotoOktóber 5. (péntek) 17:00  

Az aradi vértanúkra emlékezünk

Bicske Város Önkormányzata ünnepi megemlékezése az aradi vértanúk tiszteletére a Művelődési Központban.
Rendhagyó történelem óra

Előadó:
Hetényi Tamás, a Szent László Általános Iskola igazgatóhelyettese

Az ünnepi műsorban közreműködnek a Szent László Általános Iskola diákjai.

A rendezvény után tiszteletadás és koszorúzás a Kossuth téren a kopjafánál.

 


Október 11. (csütörtök) 17:00

Trópusok ajándékai

Dr. Hajdu  Zsanett előadása és könyvbemutatója a gyógynövényekről a Városi Könyvtárban.
Az előadás után a gyógynövénykutató biológus dedikálja könyvét.


fotoOktóber 14. (vasárnap) 17:00

A bolond lány

Krimi vígjáték a Körúti Színház
előadásában.

A darab, amit végig izgulunk és végig nevetünk! Vajon lesz-e akkor is nagy ívű pályája egy frissen Párizsba érkezett ifjú vizsgálóbírónak, ha kitart az igazság mellett?

Thália Bérletsorozat első előadása.
Szólójegyek korlátozott számban a fennmaradó helyekre válthatók.
Szólójegyek ára elővételben: 2.500 Ft, előadás napján: 3.000 Ft

 

 

 

 


fotoOktóber 15. (hétfő) 10:00 és 14:30

A kis hagymafiú története

Zenés bábjáték a MASZK Bábszínház előadásában.

Gyümölcsfalva lakóit az Üvegházy hatalmasok sanyargatják - a kövér Narancs báró, a pökhendi Czitrom herceg, a kényeskedő Cseresznye grófnék és a gonosz Paradicsom lovag. Igazságtalanságaikat a falubeliek megelégelik.

A különleges előadás szereplőit nagyméretű marionett-bábokkal elevenítik meg.
A gyermekszínházi bérletsorozatok első előadása.

A délelőtti előadásra a Törpikék, a délutánira a Mesevarázs bérlet érvényes. Szólójegyek 800 Ft-os áron a délutáni előadásra vásárolhatók.

 

 


Október 16. (kedd) 16:30

Piroska és a nagy mágus

A gyermekkönyvtár papírszínházában elevenedik meg történetük.

Foglalkozásvezető: Endrédiné Szabó Erika könyvtáros


Október 17. (szerda) 17:00

Szalagvirágok készítése

Kreatív Olvasók Klubja felnőtteknek a könyvtárban.

Foglalkozásvezető: Farkas Gabriella

Előzetes jelentkezés szükséges!
Jelentkezni a könyvtárban lehet személyesen, emailben az Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse. címen vagy a (22) 565-115-ös telefonszámon.

Az előzetesen jelentkezők számára a munkadarab elkészítéséhez szükséges anyagot a foglalkozásvezető 500 Ft önköltségi áron biztosítja. Minden résztvevő hozzon magával alap varrókészletet, ollót és öngyújtót!


Október 19. (péntek) 17.00

Első lépések

Gábos Orsolya fotókiállítása a Városi Könyvtárban.

Megnyitja:
Lőrincz Zsóka, EFIAP fotóművész
Közreműködik: Goldsmann Balázs


fotoOktóber 22. (hétfő) 10:00

Városi Ünnepség

Bicske Város Önkormányzatának ünnepi megemlékezése az 1956-os forradalom és szabadságharc tiszteletére.

Ünnepi beszédet mond:
Bencsik András, a Magyar Demokrata Hetilap főszerkesztője.

Közreműködnek a Szent László Általános Iskola tanulói és a Bicskei Fesztivál Fúvószenekar.

A rendezvényen sor kerül a "Bicskéért elismerő Oklevél" kitüntetés átadására, a nyugdíjba vonuló köztisztviselők, közalkalmazottak köszöntésére, majd koszorúzás az Emlékezés virága emlékműnél.

 

 

 

 

 


fotoOktóber 25. (csütörtök) 17:00

A bicskei református templom és közössége

Szülőföldünk Bicskei Helytörténeti Klub összejövetele.

 A református templom és Bicske legújabb harangjának megtekintése vezetéssel.
Találkozás az Országzászló emlékműnél.
Az érdeklődők rövid áttekintést kaphatnak a református közösség jelenéről, múltjáról és az épület történetéről.

A program a helyi identitás és kohézió erősítése Bicskén, a TOP-5.3.1-16. kódszámú  közösségfejlesztési projekt keretében valósul meg.

 

 


fotoOktóber 26. (péntek)

Rajzfilmünnep

Régi és új kedvenceket láthatnak a rajzfilmkedvelők országszerte a rajzfilm ünnepén, így Bicskén is.

Vetítések:

09:30 Válogatás a legkisebbeknek
Válogatás a Bogyó és Babóca,Hoppi mesék és Pocoyo epizódjaiból.
Filmvetítés után ovis foglalkozás: rajzfilmhősök színezése

foto10:30 40 éves a Kockásfülű nyúl!
A kockásfülű nyúl rajzfilmsorozatának 40 éves évfordulójára.
A filmvetítés után kézműves foglalkozás:
Készítsünk Kockásfülű nyulat

14:00 Minyonok
Nagysikerű amerikai animációs film.
A filmvetítés után kézműves foglalkozás:
Minyon hűtőmágnes készítése

foto16:00 Luther (1-5.)
Luther Márton életéről a középkori fametszetek stílusát idéző tízrészes rajzfilmsorozat.

17:30 Luther (6-10.)

A belépés ingyenes!

Foglalkozásokat vezetik: Kiss Irén és Nagy Györgyné
Vetít: Kun Zoltán

Csoportoknak előzetes bejelentkezés szükséges!

 

 


fotoOktóber 30. (kedd) 15.00

Bemutatkozik a Digitális Jólét Pont

(GINOP-3.3.1-16-2016-00001/214)

Intézményünk sikeresen pályázott a GINOP-3.3.1-16-2016-00001 "Digitális Jólét Program Pontok fejlesztése" című pályázati kiírására, így a BEMKK Petőfi Művelődési Központban is kialakításra kerül a Digitális Jólét Pont. Bemutatkozó rendezvényünkön a résztvevők megismerkedhetnek a hálózat tevékenységével, programjaival, az igénybe vehető szolgáltatásokkal és eszközökkel. A Digitális Jólét Program elsődleges célja a közösségi internet hozzáférési helyek infrastruktúrájának fejlesztése, a korszerű infó-kommunikációs technológiai (IKT) eszköz állománnyal és felkészült szakemberekkel bíró pontokon keresztül pedig az állampolgárok ösztönzése az IKT eszközök használatára, ezáltal a digitális jártasság, a digitális alapkészségek fejlesztése, a digitális készségekkel nem rendelkező magánszemélyek számára az informatikai eszközökhöz és az internethez hozzáférés biztosítása, továbbá, hogy az ehhez szükséges segítő szakértelem minden ponton rendelkezésre álljon.

 


fotoOktóber 30. (kedd) 16:30

Falonmese

A gyermekkönyvtár falán A kis gömböc és más mesék kelnek életre.

Foglalkozásvezető:
Endrédiné Szabó Erika könyvtáros

 

 

 

Forrás:bicskemuvhaz.hu