Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Móri Bornapok 2018. - Részletes program!
2018. október 4. (csütörtök) és október 7. (vasárnap) között Móron több helyszínen.

 

 
1. nap - október 4. csütörtök:

14:00 Gyermek- és ifjúsági rajzkiállítás móri óvodások és középiskolások munkáiból

Megtekinthető a fesztivál időtartama alatt

Helyszín: Székesfehérvári SZC Perczel Mór Szakgimnáziuma Szakközépiskolája és Kollégiuma

15:00 Móri bornapi váltófutó verseny

Előzetes nevezés e-mailen ( Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse. ), a móri körzet
általános iskoláinak

Helyszín: Móri SE futópálya

16:00 Boka Gábor bőrmunkái - kiállításmegnyitó

A kiállítás megtekinthető: 2018. november 18-ig, az intézmény nyitvatartási idejében.

Helyszín: Lamberg-kastély

16:30 "Országos II. rangú tematikus bélyegkiállítás" megnyitója

a Magyar Bélyeggyűjtők Országos Szövetsége Tematikus Szakosztálya, a Székesfehérvári Városi Bélyeggyűjtő Kör és a Wekerle Sándor Egyesület közös szervezésében

A kiállítás megtekinthető: október 6-án 13-18 óráig, október 7-én és 8-án 10-18 óráig.

Alkalmi bélyegzés (lásd információ a rendezvény honlapján).


17:00 "Turisták Bárhol" - Csöngedi Péter, Keserű Gergő, Skobrák András, Skobrák Dénes és Tálai Valéria fotókiállításának megnyitója

Megtekinthető: 2018. december 22-ig, az intézmény nyitvatartási idejében.

Helyszín: Lamberg-kastély

18:00 Janikovszky Éva: A lemez két oldala - egyfelvonásos előadás felnőtteknek női hangokra

Előadók: Horváth Lili és Kovács Patrícia

Belépő: 1500.- Ft

Jegyek elővételben kaphatók 2018. szeptember 11-től a Radó Antal Könyvtárban.

Helyszín: Erzsébet téri Művelődési Ház

20:30 Dumaszínház
 
Életed filmje - Kovács András Péter önálló estje

Vendég: Ráskó Eszter

Belépő: 3300.- Ft

Jegyek elővételben kaphatók online, és szeptember 4-től a Radó Antal Könyvtárban.

Helyszín: Erzsébet téri Művelődési Ház


2. nap - október 5. péntek:


10:15 - 11:00 Lepsényi Bálint: Mélységek és magasságok - rendhagyó irodalmi óra  a MIKSZ (Móri Írók, Képzőművészek Szövetsége) egyesület közreműködésével

Helye: Móri Táncsics Mihály Gimnázium

13:00 - 19:00 MŰVÉSZBEJÁRÓ

A Móri Írók, Képzőművészek Szövetsége egyesület művészeti nyitott udvara
.

Kézműves bemutatók, festmények, grafikák, fafaragások, retro kiállítás, zene, irodalom.

Illúziók - térben megjelenített érzéki csalódások.

Helyszín: MIKSZ udvar, Táncsics Mihály u.13.


13:00 Ünnepi testületi ülés

Városi díjak átadása

Közreműködnek a Petőfi Sándor Általános Iskola diákjai

Helyszín: Erzsébet téri Művelődési Ház

13:00 Bornapi tenisz gyerekeknek

Helyszín: Wekerle Sándor Szabadidőközpont - salakos teniszpályák

14:00 "NAGY" futás - utcai futóverseny

Útvonal: Kapucinus téri Nagyszínpad - Kossuth u. - Wekerle u. - Polgármesteri Hivatal

16:00 Kováts Judit fotókiállításának megnyitója

Helyszín: Lamberg-kastély parkja

17:00 A fesztivál ünnepi megnyitója

Polgármesteri és testvérvárosi köszöntők

Közreműködnek a helyi általános iskolák művészeti csoportjai

Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

18:00 Dolhai Attila fellépése

Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

19:00 Szeder koncert

Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

19:00 XX. Borkirálynő-választás

Utcabál a Party Service Zenekarral

Helyszín: Fogadó az Öreg Préshez gálasátra

21:00 Kiscsillag koncert

Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

21:00 - 05:00 Partyaréna

21:00-22:30 Goodnight Guys

22:30-23:30 Szecsei

23:30-01:30 Ca$htag

01:30-03:00 TomWall

03:00-05:00 Crotter

Belépő: napijegy 2.000 Ft (elővételben 1.500 Ft), két napos bérlet 2.500 Ft

Powered by: Eleven Events

Helyszín: Wekerle Sándor Szabadidőközpont parkolója

23:00 Utcabál hajnalig a Tutti zenekarral

Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

3. nap - október 6. szombat:

09:00 XIV. Nemzetközi Díszmadár kiállítás

Kísérő program: kaktusz- és bonsai-kiállítás

Megtekinthető: szombaton 9.00-18.00 óráig, vasárnap: 9.00-15.00 óráig

Belépődíj: felnőtt 400 Ft, diák és nyugdíjas: 200 Ft

Helyszín: Radnóti Miklós Általános Iskola tornaterme

09:00 Bornapi Lovasparádé

Helyszín: Hétkúti Lovaspark

09:00 50. Jubileumi "Aranyhordó" Sakkverseny

Helyszín: Móri dr. Zimmermann Ágoston Általános Iskola (nevezés a helyszínen)

09:00 Bornapi teniszkupa - "Nagy István Emlékverseny"

Helyszín: Wekerle Sándor Szabadidőközpont - salakos teniszpályák (nevezés: Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse. )

09:00 Tollaslabda-verseny

Gyermek és felnőtt kategória

Helyszín: Petőfi Sándor Ált. Iskola tornaterme (nevezés a helyszínen)

09:00 Lövészverseny

Helyszín: Lőtér, Kinizsi utca (nevezés a helyszínen)

09:00 Nagypályás labdarúgó torna

Magyar Színész Válogatott, Magyar Újságíró Válogatott, Olimpikonok és Sztársportolók, Móri Öregfiúk

Helyszín: Móri SE nagypálya

09:00 - 17:00 Íjászbemutató - minden érdeklődő számára - korhatár nélkül

Helyszín: Képző- és Iparművészeti Szabadiskola első udvara

09:00 - 18:00 Népművészeti kirakodóvásár és bemutató

Muzsikál a Vásártér zenekar

Helyszín: Lamberg-kastély udvara

10:00 Nálatok laknak-e állatok? - a Kaláka együttes gyerekkoncertje

Helyszín: Erzsébet téri Művelődési Ház

10:00 Csilletoló verseny

Helyszín: Millennium tér

Információ és jelentkezés: Mór-Pusztavám Bányász Nyugdíjas Szakszervezet,

Grell Károly (06/20/585-6799)

10:00 - 18:00 Nyitott műhelyek, képző- és iparművészeti, kézműves vásár, éremverés

Helyszín: Képző- és Iparművészeti Szabadiskola Alapítvány udvara

10:00 - 18:00 MŰVÉSZBEJÁRÓ

A Móri Írók, Képzőművészek Szövetsége egyesület művészeti nyitott udvara.

Kézműves bemutatók, festmények, grafikák, fafaragások, retro kiállítás, zene, irodalom.

Illúziók - térben megjelenített érzéki csalódások

Helyszín: MIKSZ udvar, Táncsics Mihály u.13.

10:00 - 17:00 XII. Nemzetközi Fúvószenekari Fesztivál

10.00 Spiellmannzug TV" Deutsche Eiche Hirschfeld zenekar - Németország

10.45 Dychovy Orchester Mesta Galánta/Galánta Városi Fúvószenekar - Galánta

11.30 Orkiestra Miasta Poznanin przy MPK w Poznaniu - Lengyelország

12.15 Pusztavám Község Német Nemzetiségi Fúvószenekar - Pusztavám

13.00 Bicskei Fúvószenekari Egyesület Koncert - Fúvószenekar - Bicske

13.45 Pihalni Orkester Kapele - Szlovénia

14.30 Dychový Orchester a Mažoretky Nová Dubnica - Szlovákia

15.15 Městský Dechový Orchestr Cheb - Csehország

16.00 Móri Ifjúsági Fúvószenekar - Mór

11:00 Megemlékezés az Aradi Vértanúkról

Helyszín: Szabadság téri emlékmű

16:40 A XII. Nemzetközi Fúvószenekari Fesztivál résztvevőinek közös produkciója

Helyszín: Kapucinus tér

16:45 Fúvószenekarok felvonulása

Útvonal: Kapucinus tér - Gesztenye sor - Dózsa György utca - Kórház utca - Wekerle Sándor Szabadidőközpont


17:00 Borutca borversenyének és a borházak szépségversenyének eredményhirdetése

Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

18:00 XII. Nemzetközi Fúvószenekari Fesztivál gálaműsora és díjátadás

Helyszín: Wekerle Sándor Szabadidőközpont

18:00 30Y koncert

Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

19:00 Utcabál Arany Géza és Vargha Róbert közreműködésével

Helyszín: Fogadó az Öreg Préshez Gálasátra

20:30 Quimby koncert

Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

22:00 - 05:00 Partyaréna

22:00-00:30 Stephanie

00:30-02:00 Katapult Dj

02:00-03:00 TomWall

03:00-05:00 Reijo

Belépő: napijegy 2.000 Ft (elővételben 1.500 Ft), két napos bérlet 2.500 Ft

Powered by: Eleven Events

Helyszín: Wekerle Sándor Szabadidőközpont parkolója

23:00 Utcabál hajnalig a Viking zenekarral

Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad


4. nap - október 7. vasárnap:

09:00 Térzene a város különböző pontjain a Fúvószenekari Fesztivál külföldi résztvevőinek közreműködésével

Helyszín: Velegi út, Kert utca, Bányásztelep, Rákóczi utca, Szent István tér, Dr. Zimmermann Ágoston Ált. Iskola

09:00 Bornapi teniszkupa - "Nagy István Emlékverseny"

Helyszín: Wekerle Sándor Szabadidőközpont- salakos teniszpályák


09:00 - 15:00 XIV. Nemzetközi Díszmadár kiállítás

Helyszín: Radnóti Miklós Általános Iskola tornaterme

09:00 - 18:00 Népművészeti kirakodóvásár és bemutató

Muzsikál a Vásártér zenekar

Helyszín: Lamberg-kastély udvara

10:00 - 18:00 Nyitott műhelyek, képző- és iparművészeti, kézműves vásár

Helyszín: Képző- és Iparművészeti Szabadiskola Alapítvány udvara

10:00 Néptánccsoportok, civil együttesek fellépése, bemutatkozása

Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

10:00 Koccintás a Borbarát Hölgyekkel a "Teremtés-kútjánál"

"Ezerjó-fiú" avatás

Érdeklődni és nevezni szeptember 30-ig: Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse.

Helyszín: Lamberg-kastély parkja - Kútház

10:30 Polgármesteri fogadás a külföldi fúvószenekarok részére

Helyszín: Polgármesteri Hivatal

11:00 Borrendek felvonulása, vendégek köszöntése, borlovag-avatás

Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

13:00 Moderntánc bemutatók

Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

15:00 Szüreti felvonulás

Útvonal: Rákóczi u. - Wekerle u. - Szt. István tér - Gesztenye-sor - Kapucinus tér

16:30 Gálaműsor a móri néptáncegyüttesek közreműködésével

- Rozmaring Német Nemzetiségi Táncegyüttes

- Forgatós Táncegyüttes

- Edelweiss Móri Német Nemzetiségi Táncegyüttes

Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

16:30 János Vitéz - Utcaszínház gyerekeknek

Boka Gábor és a Képző- és Iparművészeti Szabadiskola Alapítvány előadásában

Helyszín: Képző- és Iparművészeti Szabadiskola

18:00 Utcabál a Heimattöne Kapellével

Helyszín: Fogadó az Öreg Préshez Gálasátra

18:30 Hevesi Tamás koncert

Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

20:30 Ismerős Arcok koncert

Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad

22:00 Tűzijáték

Helyszín: Kapucinus tér

22:10 Utcabál a Happening Banddel

Helyszín: Kapucinus téri Nagyszínpad



Forrás:moribornapok.hu


A szervezők a programváltoztatás jogát fenntartják!
 
 
Letölthető műsorfüzet ITT!
 
 
 

 

 

2018-08-29