Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Élménybeszámoló: Zimmis diákokkal a Felvidéken
A Dr. Zimmermann Ágoston Általános Iskola 7. évfolyamos diákjaival 2018 májusában -"Természetjárás a Felvidéken" címmel- három napos tanulmányi kiránduláson vettünk részt a Határtalanul Program keretében.

 

Mindannyian izgatottan vártuk a szerda reggelt, hiszen már hetekkel korábban megkezdtük az előkészületeket. Osztályfőnöki órák keretében sokat beszélgettünk a határon túl élő magyarságról, a történelmi Magyarországról.
 
Két külön foglalkozást is tartottunk, egy rendhagyó történelemórát, melyen a történelmi hátteret ismerhették meg diákjaink és egy bemutató órát. Erre a tanulók önállóan készültek fel, ppt-ken mutatták be a később meglátogatandó helyszíneket.

Az első állomásunk a határon túl Komárom volt. Itt az erődöt tekinthettük meg. Idegenvezetővel barangoltuk be a járható katakombákat. Innen Gútára indultunk, ahol Közép-Európa leghosszabb fahídját láthattuk, majd egy reformkori hajómalomban rendezett kiállítást néztünk meg.
 
Ezután a dunaszerdahelyi Csallóköz Múzeumhoz utaztunk. Itt Európa legnagyobb szárazföldi szigetét bemutató néprajzi, történelmi és természetrajzi gyűjteménnyel ismerkedhettünk. Este elfoglaltuk a szállásunkat Deákiban, az Európa Panzióban.

Második napon látogatást tettünk a kistapolcsányi vadaskertben, a bölényrezervátumban, majd a malonyai arborétumba utaztunk. Délután a nyitrai várnegyedben a püspöki palotát és a székesegyházat tekintettük meg. Este a deáki templomban egy nyugdíjas tanitó néni mesélt nekünk a templom és gyönyörű freskói történetéről.

Pénteken meglátogattunk egy magyar iskolát Zsigárdon. Először a Kaszás Attila-emlékházban fogadtak minket, ahol megnéztük a helytörténeti kiállítást. Majd betekintést nyerhettünk az osztálytermekbe, a kisdiákok munkáiba, ezután a tornateremben vendégeltek meg minket.
 
Itt volt lehetőségük diákjainknak a helyi hetedikesekkel ismerkedni, barátkozni. Délután Vöröskő várához utaztunk, ahol középkori kiállítást tekinthettünk meg: fegyvergyűjteményt, meseszép bútorokat, festményeket. Hazafelé Pozsonyban a Szent Márton dómot, a várat, a prímási Palotát, a Kék Templomot néztük meg.

Összességében gyönyörű helyeken jártunk, fantasztikus élményekkel gazdagodtunk, sohasem felejtjük el ezt a három napot.


                     Kuri-Kapos Katalin és Martonné Jáni Csilla
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 2018-06-27