Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Múzeumok éjszakája Oroszlányban - Itt a program
2018. június 30. szombat 14.30 órától Oroszlányon a Szlovák Tájházban:
 
14:30 Hívogató kertmuzsika - közreműködik a Kridlovka ifjúsági fúvószenekar

15:00 Köszöntőt mond, és a rendezvényt megnyitja Lazók Zoltán polgármester

A Pajtában kiállítók:

Oroszlányi Hamvas Béla Gimnázium diákjai
Maria Liskova festőművész - Sala (Vágselye) Szlovákia
Molnár Ágnes képzőművész, könyvillusztrátor
Anu Paflitschek képzőművész - Plochingen, Németország

A tájházban óránkénti tárlatvezetéssel látható az oroszlányi szlovákok népi kultúráját bemutató helytörténeti-kiállítás - a belépés díjtalan!

Különleges könyvbemutatók:

15:40 - MolnárÁgnes: Csiporka, Márti mesék ; irodalmi és képzőművészeti mindent bele.

18:00 - Jász Attila: Boldog temető ; emlékezés Amrita Sher-Gil indiai-magyar festőnőre.

Közreműködik: Jász Attila - József Attila díjas költő,

Danis Lídia - színművésznő és Horváth Sándor - (hand drum) zenész

19:05 - Kovács Gáborján: Ószirmi kódex - mesék

Közreműködik: Császár Róbert - gitár


Dalok, Mesék, Versek, Különleges könyvbemutatók, Koncertek, Előadások, Előadók:

15:00 - Ürmös Lászlóné - versmondó,

15:10 - Szíj Irma kamarakórus,

15:20 - A középiskolások képeiről, Eichardt János

15:30 - Molnár Ágnesről, Molnár Ágnes

16:10 - Brányicska - szlovák nemzetiségi gyermek tánccsoport,

16:30 - Anu Paflitschekről, Annette Krämer-Schmid

16:40 - Birgit Knapp és Robert Paflitschek - harmonikaművészek,

17:00 - Maria Liskováról, Róbert Andráši

17:10 - KaDarka Társulat - Dallos Zoltán, Torzsa Gabi ének, Schäffer László gitár

18:00 - Jász Attila könyvének bemutatója.

19:00 - Cservenák Erzsébet - versmondó,

19:05 - Kovács Gáborján könyvének bemutatója és a
Bran együttes koncertje

20:30 - 22:00 - SZÜNET - kürtöskalács, bográcsozás, étel-, borkóstolás, ejtőzés a füvön, szalonnasütés - közben bordalok a Bányász Népdalkörtől!

22:00 - 24:00 - Egy meglepetés koncert a kitartó vendégeknek

A bemutatott könyvekből vásár - kézműves foglalkozás Anu Paflitschek, Marika Hrabovska és Nagyné Gottfried Csilla segítségével - ásványbemutató és vásár a pajta előtt!

A rendezvény BATYUS, mindenki hozhat magának (és másnak is) elemózsiát, itókát, sütnivaló szalonnát!


Szervezők:
 
Oroszlány Barátainak Köre, Oroszlányi Közösségi Színtér és Könyvtár, Oroszlányi Szlovák Nemzetiségi Önkormányzat.
 
Fő támogató: Oroszlány Város Önkormányzata.



A műsorváltoztatás jogát fenntartjuk!



Forrás:Facebook esemény