Országos csúcs, 23 érem - Móri úszósikerek az Ezerjó Kupán
Rég hallottunk a móri úszókról. Ennek persze "csak" az az oka, hogy a nyár vége óta csendben, de gőzerővel készültek, készülnek a szezon versenyeire. Az elmúlt hétvégén hazai pályán indultak - és bizonyítottak.

A hagyományos Ezerjó Kupáról Molnár Mihály Mátyás, a MUSZE elnöke, vezető edzője tájékoztatta portálunkat:

A hétvégén került megrendezésre a XIV. Ezerjó Kupa Országos Úszóverseny melyre rekordszámú nevezés érkezett, 26 egyesület közel 550 (!) versenyzője ugrott vízbe a kétnapos versenyen, ami mindösszesen 2200 nevezést jelentett.

A verseny főszervezője Molnár Mihály egyesületi elnök, aki igen nagy feladat elé állította a kis egyesület szervezőit, versenybíráit és nem utolsósorban a Wekerle Sándor Szabadidőközpontot.

A versenyt Fenyves Péter, Mór város polgármestere nyitotta meg, köszöntő szavai után indulhatott el a két napig tartó verseny, melyen egy korosztályos országos csúcs is született Krausz Ernő móri úszó jóvoltából 100 méteres mellúszásban.

Mór Város Önkormányzatának különdíját, a legeredményesebb móri női és férfi úszó:

Remport Dorka és Krausz Ernő kapta.

Az Ezerjó Kupa csapatversenyét az Egri Úszó Klub nyerte, ezzel övék lett a vándorserleg is, második az FTC, harmadik a Dunaferr SE, a Móri Úszó Egyesület az előkelő 7. helyen zárt.